A hideg zsíroldóval nem vagyok túl nagy barátságban.
Egyszer, lefolyt a konyhapolcomról, és megmarta a festéket a falon.
A költözködéskor lemarta a bőrt a kezemről. Kemény cucc.
Amihez hozzáér, ott semmi sem marad. Ezért jó arra, hogy tükröt öregítsünk vele.
Ez a projekt nem saját ötlet, régóta kering az interneten.
Az Anthropologie árult ilyen tükröt pár éve, nagyon sok pénzért, így sok amerikai blogger megpróbálkozott valamilyen formában lekoppintani a dizájnt.
Ahogyan az én egyik kedvenc amerikai DIY bloggerem is, Mandy. Ajánlom a blogját, a lány döbbenetesen kreatív és elképesztő dolgokat művel! Mostanában, például szobaátalakítást lehet nyerni nála, melyet nagy cégek szponzorálnak.
Meg is ragadom az alkalmat, hogy ha esetleg nagy barkács, dekor, vagy festékgyártó cégek marketingesei olvasnák a blogomat, akkor, khmmm, khmm, itt vagyok, és én is szeretnék ilyen átalakításokat csinálni, ha lenne rá szponzor...... Igen, igen, ó igen!
De térjünk vissza a tükörre. Az én magyar verzióm Anita barátnőmnek készült, egy régi, kicsit kopott tükörből a képen látható, szintén újjászületésre váró asztalkához.
Anitának már készítettem komódot, és most ezt a stílust követve, átalakítottam a régi tükrét.
Annak ellenére, hogy a tükröt textillel vonom be, a keretet le kell csiszolni és le is festettem, mert a textil alatt átlátszódhat az eredeti szín.
Miután ezzel megvoltam, kiszedegettem a szögeket a tükör hátlapját takaró falapból. így már hozzáfértem a tükörhöz.
Ekkor, szokásommal ellentétben, gumikesztyűt húztam.A zsíroldó tényleg mindent lemar és semmi kedvem nem volt sebes kezet ápolni. Szóval most TÉNYLEG kell a gumikesztyű (és abból is a vastagabb, mert nekem ezt a vékonyat is kimarta a szer)
Ráfújtam a zsíroldót a hátlapra. Hagytam húsz percig pihenni, majd egy ronggyal, erőteljesen dörgölő mozdulatokkal, eltávolítottam a foncsort (foncsor????).
Ezután nekiláttam a dekupázsolásnak. Kivágtam a megfelelő méretű textildarabokat, és az előzőleg ragasztóval bekent felületre rásimítottam a darabokat. Ezután a tetejére is kentem a ragasztóból.
A sarkokat bevágtam, úgy jobban simul:
Az íves részeket kicsit nehezebb dekupázsolni gyűrődésmentesen, itt a kárpitozásnál tanult technikát használtam, azaz bevagdostam az anyagot és úgy simítottam rá a keretre.
A maradék anyagot, szigorúan a száradás után, a tükörkeret szélén, éles eszközzel levágtam.
A fa hátlapot pedig óvatos duhajként, szögelés helyett, tűzőgéppel tűztem vissza:
Elkészült a tükör. Ígérem, megmutatom azt is, amikor a végleges helyén lesz.
Ha pedig szép anyagokat kerestek dekupázsoláshoz, akár egy ilyen projekthez, akár máshoz, nézzetek szét a Rusztik Home textiljei között!
Sőt, ha ügyesek vagytok meg is nyerhetitek a szükséges anyagot, annyit kell csak tennetek, hogy kommentben írjátok meg, mihez használnátok fel a nyereményt. Jó ajánlat? Szerintem ki ne hagyjátok!
3 megjegyzés:
Szia Kata! Azt szeretném kérdezni, ha tükrös gardróbszekrény ajtót szeretnénk elrejteni, akkor ez a textiles decoupage technika jobb, vagy a tapéta ragasztás( előtte otex-szel lekenve).2 db1*2,10 tükrös ajtó, nagy felület. Köszi, Viki
Kedves Viki! Látatlanban elég nehéz tanácsot adni, inkább küldj fotót a joievivre79 kukac gmail pont com email címre!
Kedves Kata!
Köszi, írtam is emailt, csak éppen kihagytam a 79-et, most sikerült észrevennem, s korrigálnom. köszi előre is!
viki
Megjegyzés küldése